35 lat na rynku


Historia firmy i tworzenia marki METALMEX rozpoczyna się we wrześniu 1984 roku. Wtedy to na ul. Ślusarskiej 4 przy Starym Rynku w Poznaniu Nasi Rodzice uruchamiają sklep z artykułami metalowych i akcesoriami służącymi do wyposażenia wnętrz.
Na początku lat 90-tych profil działalności zostaje zmodyfikowany i firma postanawia skoncentrować się na handlu hurtowym akcesoriami meblowymi, zmieniając jednocześnie swoją siedzibę. Od tej chwili przez wiele lat funkcjonujemy na ul. Perzyckiej 12.
Przy zwiększającej się liczbie odbiorców i asortymentu i chęci podniesienia jakości świadczonych usług, kiedy to maksymalne zagospodarowanie dotychczasowej powierzchni okazuje się nie wystarczające, podjęta zostaje decyzja o zakupie gruntów i zmianie lokalizacji firmy.
2 lipca 2007r – to data otwarcia nowej siedziby na obrzeżach miasta w miejscowości Wysogotowo.
W obiekcie o powierzchni blisko 1500 m2 oprócz przestronnego salonu wystawienniczego i hal magazynowych miejsce znajdują maszyny do obróbki drewna, co oznacza poszerzenie działalności o usługi w zakresie cięcia i okleinowania płyt.
Kolejny krok to reorganizacja działu sprzedaży. Aby sprostać oczekiwaniom rynku zatrudniamy przedstawicieli handlowych. W czerwcu 2010 roku dobudowujemy halę magazynową, przeznaczoną na składowanie płyt meblowych i blatów.Wrzesień 2013 roku, to data oddania do użytku multiroom’u, obiektu szkoleniowo-konferencyjno-wystawienniczego o powierzchni 130m2. Loftowe wnętrze wyposażone zostaje w nowoczesny sprzęt multimedialny, stanowiąc reprezentacyjną przestrzeń firmy i miejsce organizacji licznych eventów.We wrześniu 2014 roku zrealizowany zostaje następny etap inwestycji, powstaje kolejna hala magazynowa.
Metalmex dzisiaj to firma handlowo-usługowa, oferująca akcesoria do produkcji mebli i aranżacji wnętrz największych producentów w branży, oraz świadcząca usługi w zakresie cięcia i okleinowania płyt. To 30-to letnie doświadczenie, polski kapitał, profesjonalna kadra i opracowana strategia rozwoju na przyszłość.
Ale nie tylko
Dzisiejszy rynek stawia wysokie wymagania, oczekuje nie tylko fachowości, ale również kreatywności. Stąd organizacja licznych szkoleń, warsztatów, prezentacji, Dni otwartych, oraz mających już ośmioletnią historię targów branżowych – Trendy i Innowacje.


To pomysł na projekt #OnOff, którego odbiorcami są studenci i absolwenci wyższych uczelni kształcących się w kierunkach spokrewnionych z designem i wzornictwem przemysłowym. #OnOff to z jednej strony panel dyskusyjny o designie i trendach w projektowaniu, z drugiej to miejsce propagowania, współfinansowania i wdrażania ciekawych projektów. METALMEX to też zwolennik integracji, kooperacji i powiązań sieciowych, inicjator i lider istniejącego od 2011 roku Wielkopolskiego Klastra Mebel design. Zdajemy sobie sprawę, że cechy współczesnej światowej gospodarki to jej integracja i interdyscyplinarność. Przewagę konkurencyjną uzyskują więc ci, którzy chcą i potrafią współpracować.
Nasza firma to miejsce, w którym robi się interesy, ale też poznaje nieprzeciętnych ludzi, to platforma łącząca biznes ze sztuką, to organizator spotkań z cyklu „Mariaż Sztuki z Biznesem”.
Chcemy wspierać działalność artystyczną i przy pomocy sztuki- konsolidować środowisko biznesowe, Chcemy promować kreatywność i oryginalność, to co interesujące, a nie w pełni doceniane. Stąd też pomysł najpierw na otwarcie galerii sztuki – V.A. Gallery Poland, a w 2016 roku galerii obejmującej projekty sportowe – QESA.
METALMEX to firma współpracująca z wieloma przedsiębiorstwami, wydawnictwami branżowymi i jednostkami naukowo-badawczymi – Uniwersytetem Przyrodniczym, Politechniką Poznańską, Uniwersytetem Ekonomicznym, Uniwersytetem Artystycznym, Wydawnictwem meble.pl, Publikatorem, wydawnictwem KD Media oraz Faktor.
To firma obecna w prasie i na fanpage’ach. Biznes meble, Produkcja mebli, Kurier drzewny, Meble plus, meble materiały i akcesoria, facebook, youtube, twitter, google+, pinterest, instagram, Tumblr, linkedin, to miejsca, gdzie można o nas poczytać.

METALMEX

To kreatywność, innowacyjność i sprecyzowane plany na przyszłość.
…Aby osiągnąć sukces potrzebne są pasja, wizja i upór, to one inspirują i wyzwalają energię do działania.
Nasza inspiracja to słowa:

Firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą. Ale kiedy firma przestaje być twórcza, kiedy uważa, że osiągnęła doskonałość i teraz musi tylko produkować – już po niej.

 

__Henry Ford