„Okruchy nieskończoności” fotorelacja

Październikowe spotkanie z cyklu „Mariaż Sztuki z Biznesem”, nosiło tytuł „Okruchy nieskończoności”. Wernisaż prac  króla koloru- bo tak się o nim mówi -Radosława Pytelewskiego, połączony został mini koncertem Maksymiliana Siemieńskiego

Wystawa „Okruchy nieskończoności” to zbiór prac z najnowszego okresu twórczości artysty.

Radosław Pytelewski  – dynamicznie rozwijający się artysta, którego sztukę charakteryzuje niezwykła siła wyrazu i dzika, wręcz zwierzęca energia. Ma znakomitą technikę i doskonali ją w zawrotnym tempie, malując niemalże bez ustanku. Porównywany jest do mistrzów malarskich, często pada nazwisko Picasso, Dali czy też Matisse. Jednak porównania te nie oddają sedna twórczości artysty, gdyż Pytelewski tworzy własną sztukę i nie wzoruje się na innych. Jego ulubioną techniką są pastele olejnie na kartonie. Tam pokazuje niedościgły kunszt. Sobie tylko znanym sposobem uzyskuje niezwykle, aksamitne tekstury, wrażenie przeźroczystości, czy też niespotykanej głębi. Wiele osób nazywa go ‚królem koloru’. Potrafi za jego pomocą stwarzać niezwykłe przestrzenie i kreować nienazwane wymiary rzeczywistości.

Maksymilian Siemieński – niezwykle wszechstronny i aktywny artysta, związany zarówno ze światem opery, muzyki rozrywki jak i mody i to jako kompozytor, aranżer, czy też wykonawca. Jego repertuar jest bardzo szeroki. Poczynając od klasyki i utworów kameralnych, poprzez musical, muzykę filmową, recitale tematyczne, – utwory Anny German, ale też The Beatles i muzykę rockową. Współpracuje z Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego przy realizacji projektu CO-OPERA, którego efektem jest wydana w zeszłym roku płyta, o tym samym tytule, z udziałem znakomitych śpiewaków- Justyny Reczeniedi i Krystiana Krzeszowiaka.

 

DSC_0021 DSC_0044 DSC_0047 DSC_0127 DSC_0111 DSC_0107 DSC_0099 DSC_0095 DSC_0070 DSC_0050